תאורה ועיצוב פנים

תאורה ועיצוב פנים

כל בית באשר הוא עבר תהליך כלשהו של עיצוב. בין אם בעת הכניסה לבית או בין אם בעת שיפוצו או סתם בשביל הרצון לשפר ולשדרג את מראהו – עיצוב פנים הבית הינו חשוב מאוד. ישנם כמה נושאים בולטים אשר נהיה חייבים לקחת אותם בחשבון בעת נבצע שדרוג למראה הדירה שלנו. אחת מהן הינה קיומה של תאורה נכונה. גם אם רובנו מבינים את המטרות שלנו בהקשר זה, רצוי מאוד שלא נתעצל ונחפש דרכים חכמות, זולות ונכונות עבורנו לשיפור עיצוב המקום באמצעות גופי תאורה שונים.

מה הם הכללים החשובים בעת ביצוע עבודות תאורה ועיצוב פנים הבית שלנו ?

כדי להבין מהו החשוב ומה הנחוץ ביותר כאשר נרצה להוסיף תאורה לביתנו, נצטרך לדעת מה המטרות העיצוביות ומה הסגנון הקיים. למשל, אם הבית מעוצב בסגנון מינימליסטי ובעל קו "נקי", הרי שהתאורה תצטרך להתאים עצמה לחוויה זו. הדבר יבוא לידי ביטוי הן בקניית המוצרים השונים וכמובן בהעמדתם במרחב הבית ובחללים השונים. מקום נוסף בו התאורה תבוא לידי ביטוי הינו בכיוון עוצמתה, והכיוונים השונים עליהם תאיר.

כפי שנוכל להסיק ישנם פרמטרים שונים עמם ניתן לשחק כך שהתאורה תתאים לפעולות עיצוב הפנים שלנו. כדי להצליח בכל מישור שכזה, נצטרך לעיתים להיעזר באנשים המעורים בתחום. יועצי תאורה יוכלו בוודאי לספק את המידע הנחוץ על הפריטים עצמם, אך רק אדריכלים או מעצבי בתים יוכלו באמת לסייע לנו בעמדה נכונה ובשילוב מוצלח ונכון של אותם גופי תאורה בבית שלנו.

כמובן שנוכל לומר כי לעיצוב הקיים ישנה השפעה על הדרך בה נשלב תאורה בעיצוב פנים הבית.
לכן משרד אדריכלות טוב אשר יוכל "להתבונן מלמעלה" יהיה בדיוק בשבילנו. אותם אנשי מקצוע יעניקו מידע חיוני אותו לבטח לא נדע, יוסיפו טיפים מקצועיים וכמובן יוכלו תמיד לעזור ברכישת פריטי התאורה השונים. מציאת משרד שכזה בעת שיפוץ מראה הבית יהיה אחד מתנאי היסוד להם נזדקק.

בנוסף לאמור, חשוב להבחין בין תאורת פנים לתאורת חוץ בבית. לשניהם השפעה מקיפה על עיצוב הבית שלנו אך הם יהיו שונים לגבי ההחלטות של אילו מוצרים לרכוש ומדוע. (תאורת חוץ מושפעת יותר מגורמים סביבתיים מאשר תאורת הבית). בסופו של תהליך העיצוב, כאשר נשב ונביט מסביבנו, נגלה כי התאורה אותה רכשנו ומיקמנו בצורה טובה היא זו שהיוותה את הערך המוסף למה שאנו חווים ורואים ובזו תתבטא ההצלחה שלנו.

קרא עוד: אדריכלותתכנון אדריכלי