עיצוב חדרי שינה

עיצוב חדרי שינה

הבית שלנו משמש כמקום אינטימי בו אנו נהנים מחיק המשפחה ונרגעים מחיי היומיום הלחוצים. אחד החדרים החשובים ביותר בהם נוכל להירגע ולנוח הינו חדר השינה. אך האם אי פעם שאלנו עצמנו כיצד עיצוב חדר השינה  משפיע על אורח החיים שלנו? לחלל מיוחד זה השפעה הן בהיבט הבריאותי, וכמובן על ההרגשה הכללית והשפעה על חיי הזוגיות והמשפחה. אדריכלים רבים עושים אם כך מאמצים גדולים מאוד לתכנן עיצוב חדרי שינה בצורה מושלמת עבור דייר הבניין או הבית הפרטי העתיד לקום.

מדוע ניתן כיום דגש מיוחד לביצוע עיצוב חדרי שינה ?

כולנו יודעים כי שליש מחיינו אנו מבלים תוך כדי שינה. עובדה מדהימה זו וודאי מעוררת מחשבה כיצד אנו צריכים לתכנן את איכות השינה. שינה בחדר גדול מרווח מספיק בכדי להכיל ארון בגדים, אולי חדר אמבטיה ושירותים צמוד- תשפר את איכות חיינו מבלי היכר. מתכנני בתים רבים רואים ערך עליון בתכנון חדר זה. עיצוב חדרי שינה מתחיל אם כך עוד בשלב המוקדם בטרם בחלה הבנייה בשטח.

אם יצא ואנו נהיה אלו אשר נבנה את הבית (ברוב המקרים בית פרטי), נוכל לשבת עם משרד אדריכלים וממש לעקוב אחר השרטוטים וההדמיות כיצד ייראה חדר השינה. אם מדובר על בית חדש מקבלן נצטרך לעיתים לבצע שינויים לאחר שהתכניות המקודמות אושרו ונבנו כבר.

אך בסופו של דבר לנו תהיה השפעה על עיצוב חדרי השינה שלנו. כדי להצליח במלאכה הדבר הראשון אותו נפנים יהיה המטרה המרכזית בנושא העיצוב ומיקום האלמנטים במרחב. כלומר, כיצד נמקם והיכן את הריהוט בחדר? האם דאגנו למקום מספיק גדול בשביל כל מה שאנו צריכים? האם התחשבנו ביסודות המבנה? (קירות תומכים, צנרת וכדומה), האם אנו בטוחים ב100% כי הרהיטים שרכשנו מתאימים לעיצוב הכללי של הבית?

כפי שנוכל להבחין, ישנו קשר הדוק בין תכנון המבנה ע"י האדריכלים האחראיים על הפרויקט, לבין עיצוב חדרי שינה. קשר זה משפיע בעת תהליך הבנייה וכמובן לאחר מכן בעת הכניסה לבית. עלינו לוודא תמיד האם בכל תהליכי הבנייה ביצענו את כל מה שצריך כדי להיות בטוחים שהתוצרת הסופית תהיה לטעמנו. כמובן שניתן להיעזר בגורמים מקצועיים ומעצבי בתים אשר ישבו יחד עם הגורמים המתכננים וינסו להגיע להסכמות על התצורה, והנראות הסופית של החדר. אם לא נתפשר ונבין היטב את היעדים אליהם נכוון- נזכה לישון בחדר שינה איכותי ומפנק שישמש אותנו לטווח הרחוק בצורה טובה.

לקריאה נוספת בנושא עיצוב דירות יוקרה לחץ כאן