עיצוב הגינה כגורם משפיע על עיצוב הבית

עיצוב הגינה כגורם משפיע על עיצוב הבית

גינות וחצרות המקיפות בתים פרטיים, עוברות שינויים ועיצובים מחודשים מאז הפעם הראשונה שהוקמו. היכולת שלנו ליצור מראה חדש ועם הזמן לשדרג אותו מעניקה גמישות רבה ויכולת שמאפשרת לנו ליהנות כל העת מעיצוב גינה מושקע ואיכותי. אך לא תמיד נוכל לעשות את הפעולות הללו בצורה נכונה והכי חשוב- נבונה. כיום, מוטב להיעזר באדריכלים ובמעצבי בתים וגינות אשר יעניקו מניסיונם העשיר בכל הנוגע לתחום עיצוב גינות. הרי כלל ידוע הוא שלגינה המעוצבת בצורה יוקרתית (גם אם הקמתה לא עלתה סכום כסף רב), תשפיע בהכרח על הנראות הכללית של הבית והמבנים השונים כולם.

מדוע ישנה השפעה של עיצוב הגינה על מראה הבית שלנו ?

מראה הבית ומראה החצר או הגינה עובדים ביחסי גומלין. אף אחד מאתנו לא היה רוצה לשהות בבית מעוצב כהלכה, אך שמסביבו קיימת גינה מוזנחת או מטופחת בצורה פחותה מהבית עצמו. וגם להיפך – גינה מושקעת בעלת ריהוט מאסיבי ועוצמתי, תיתן פחות חיוביות אם הבית שבמרכזה יהיה מוזנח גם כן.

חלק מההשפעה הקיימת נובעת מהצורך שלנו ליצור סגנון אחיד בכל חלקי הבית לרבות הגינה שלנו. כלומר, אם הבית מעוצב בסגנון כפרי והצבעים הבולטים יהיו בגווני חום למיניהם, אזי גם הגינה שלנו תושפע מכך ואנו נצטרך לרהט אותה בהתאם. הדבר נכון גם אם בחרנו להקנות מראה מרגיע וטבעי לגינה בגומה נוספת, מה שיוביל את עיצוב הבית שלנו להיראות בצורה דומה (בעל מאפיינים טבעיים).

אם הסקנו כי הן הגינה והן הבית שלנו תלויים האחד בשני, נוכל מהר מאוד להבין כי בבואנו להחליט ולתכנן את מראה המקום נצטרך לבצע פעולות שיופעלו הן על הגינה וגם על הבית. הדבר יבוא לידי ביטוי בתקציב אותו נעמיד לצורך כך, באנשי המקצוע אותם ניקח כדי שיעזרו לנו להבין האם הפעולות והמחשבות שלנו אכן מנותבות בצורה נכונה?

האם ריהוט גן אותו נציב בגינה אכן יסייע לנראות הבית עצמו? האם הקו העיצובי איתו נלך בגינת הבית תשלים באמת את המראה לו אנו זקוקים או שמא תהיה שונה ממנו? (מה שיצור אצלנו תסכול רב).

בסופו של תהליך בכדי לעמוד על עיצובה של גינה מושקעת ומושלמת, חשוב כי נכיר את המגרעות והמכשולים העומדים בפנינו, בטרם נחל בפעולות בשטח. גינה טובה תהיה אפוא כזו אשר נלקחו בחשבון כל ההשלכות של עיצובה, וההשפעות השונות שיחולו על מבנה הבית עצמו.