עיצוב בתים – עולם שלא נגמר

עיצוב בתים – עולם שלא נגמר

בכל עת בה נתארח בבתים של אנשי משפחה, חברים קרובים ורחוקים כאחד, נימצא בתוך בית מעוצב בצורה ייחודית ובסגנון משלו. לכל מבנה באשר הוא ישנו את קו עיצוב מוביל, אך עם השנים הבית מפתח לעצמו סגנון ייחודי בעיקר בשל הכנסת ריהוט ספציפי ושינויים במרוצת השנים. סגנונות עיצוב הבתים הפכו מזמן לרבים מאוד וכיום ככמעט ואין בית המעוצב באותו הסגנון בדיוק. כמובן כי תחומי הקטגוריות המובילים את קווי המתאר של הבית נשארו כשהיו, אך נכון להיום ניתן לשלבם זה בזה מבלי לגרוע מהמצוינות. כדי להצליח ולהביא למימוש השאיפות העיצוביות גם בבית שלנו, נצטרך להסתייע בטובים שבטובים בתחומם.

מהי הדרך הנכונה לעצב בתים פרטיים נכון להיום ?

הגשמת החזון שלנו בכל הנוגע לתכנון והקמת בית פרטי יוקרתי, תהיה קשורה קודם כל ברצון שלנו להצליח וביכולת הכלכלית שלנו. כאשר השניים הללו נמצאים ברמה גבוהה- הדרך להצלחה תהיה קצרה וקלה יותר. אולם אם לא נדאג להשתמש באנשי המקצוע הטובים ביותר הרי כי הקשיים שבדרך יערימו ויקשו עלינו לקבל החלטות טובות, לרכוש חומרים לרבות ריהוט ואביזרים לבית איכותיים וטובים וכמובן – יוכלו להביא לתסכול רב.

עובדות אלו מרמזות כי רצוי שנתכונן היטב בטרם נחל בעיצוב הבית שלנו. כחלק מההכנות מציאת חברה מקצועית לעיצוב בתים תהיה השלב הראשון. בהקשר הזה חשוב מאוד יהיה לקיים פגישות מקצועיות, לרדת לפסים מקצועיים ולהבין לעומק מה אנו עתידים לעצב ובאיזו רמה. לעיתים נידרש להזיז חלקים המהווים חלק מתשתית הבית (כגון קירות) ולפעמים אף נגדיל, נרחיב ונשנה את פני השטח בצורה נרחבת הרבה יותר.

ביצוע הנ"ל דורש את התערבותם של בעלי מקצוע אשר עובדים בעזרת יד מכוונת ושכל ישר. לפיכך באחריותנו למצוא את החברה המומלצת והטובה שקיימת, לקיים עמה פגישות ולהבין לעומקם של דברים במה הנושאים מדוברים. יש לבחון בנוסף את העלויות אשר יעמדו לצד הדרך כי הם אלו שיאפשרו לפרויקט העיצובי להסתיים בזמן שנקבע מראש.

סגנונות העיצוב כמעט ואינם ניתנים להגדרה. היכולת לשלב בין תצורות שונות ולהשתמש בעזרים רבים ומגוונים תהיה לטובתנו. כמובן שלא כל צורת עיצוב תהיה לרוחנו ועל כן סיוע של אנשי מקצוע עטורי ניסיון בעולם זה כמו אדריכלים תעשה את ההבדל בין הצלחה וכישלון. ומכיוון שמדובר בנושא שעלותו כה גבוהה, אל לנו להתפשר כלל. באם נקבל את ההחלטות הנכונות בכל הקשור לעיצוב הבית הקיים שלנו נזכה במבנה יפיפייה, כזה עליו תמיד חלמנו!

קרא עוד: תכנון אדריכלי