סגנונות עיצוב בתים

סגנונות עיצוב בתים

מבנים רבים סובבים אותנו במהלך היום. כמעט ואין אנו מבחינים בהם או יורדים לרמת ההבנה כיצד נבנו ועל פי איזה סגנון הוקמו? מאחורי כל פרויקט שכזה ישנם אנשי מקצוע (אדריכלים וארכיטקטים) אשר אמונים על תכנון ועל ההוצאה לפועל של כל מבנה מסוים, בין אם פרטי או ציבורי. עובדה זו מאפשרת קיומם של סגנונות עיצוב בתים רבים מאוד. בעת נתור אחר רכישת בית חדש נוכל לפנות תמיד לקבלן ולבקש הצגת התכנון מאותו משרד אדריכלים שמטפל בפרויקט. כך נמצא מבין כל סגנונות עיצוב בתים הקיימים את הזה המתאים לנו ביותר והוא יהיה זה על פיו נבנה את הבית.

אילו סגנונות עיצוב בתים קיימים כיום ?san-francisco-210230_1920

בכדי לפרוס את כל סגנונות העיצוב הקיימים נוכל לנסות ולקבל מידע באמצעות אתרי האינטרנט של החברות המייצגות משרדי אדריכלות. קבלנים ואנשי מקצוע רבים מתמחים בסגנונות משלהם ולכן לא כדאי לנו לחפש אחר כל האפשרויות שקיימות משום שאנו נלך לאיבוד מאוד מהר.

מה שכן מומלץ הוא לנסות ולהתמקד בכמה דוגמאות בהן נוכל לצפות  דרך אתרי משרדי האדריכלים, אשר יהיו תחת מטריית סגנון מסוים או שניים. לאחר שנתמקד במה שמעניין אותנו נוכל בהחלט להתחיל ולרדת לרזולוציות ולנסות ולתכנן את עיצוב הבית שלנו.

אדריכלים רבים ממתמחים בסגנונות ספציפיים ואיתם ניתן להיפגש בתחילת הדרך ולברר את אשר אנו רוצים לדעת בכל הנודע לסגנונות עיצוב בתים. למשל, נוכל להבין האם מה שאנו רוצים תואם לסביבה עליה יוקם המבנה? האם התקציב שיש לנו יעמוד בסטנדרטים של אותו סגנון? האם הסגנון תואם את תחום ההתמחות של האדריכל? ועוד שאלות נוספות.

לאחר שנענה על שאלות אלו בצורה מדויקת, תחילת העבודה בשטח לא תאחר לבוא. אך רק לאחר סיום התכנון והשרטוטים "על הדף", לאחר האישורים והבנייה בשטח, נחל בעיצוב פנים הבית. חשוב להבהיר כי כיום קיימת הלימה מאוד גבוהה בין עבודת האדריכל לבין תוצאת עיצוב הבית הסופי. האדריכלים יהיו אלו אשר יניחו את  התשתית והכנת השלד של הבניין לקראת עבודות אנשי המקצוע הנוספים אשר ישלימו את הצד שלהם בסגנון הנבחר.

בשל ריבוי הסגנונות נצטרך תמיד להיות בטוחים כל הדרך כי בחרנו בצורה חכמה. לכן באם נרצה לסכם, נאשר כי בחירת אופי הבית אותו נבנה יכולה להיות משימה לא קלה. מכיוון שהיא נושאת עמה אחריות גדולה אנו נישא באחריות ועל כן נבצע את הפעולות הנ"ל בתבונה ובזהירות רבה.