למה חשוב לתאם ציפיות עם האדריכל שלכם ?

למה חשוב לתאם ציפיות עם האדריכל שלכם ?

רבים הם התחומים בחיינו בהם אנו נדרשים לשתף פעולה האחד עם השני. הדבר יכול להתבצע הן במטלות המשותפות בבית, בעבודה או אפילו במשחק עם חברים. אולם ישנם תחומים מסוימים בהם שיתוף פעולה לקוי יוביל אותנו להפסדים כספיים, לבזבוז זמן ולתסכול רב. בעת שיפוץ בית או הקמת בית חדש ניעזר לעיתים בשירותיו של אדריכל מקצועי. האדריכל ובאי כוחו יהיו אלו האחראים על הפרויקט החשוב של החיים שלנו. על כן תיאום הציפיות בדבר הפעולות שיבוצעו מחוץ ובתוך שטח המקום יהיו קריטיות. במסגרת תיאום הציפות אנו נהיה אלו אשר נפנה את תשומת ליבו של האדריכל למטרות שלנו, ליעדים ולמה שנרצה להשיג. ככל שנדייק בנ"ל – כך ינותבו הפעולות בצורה נכונה יותר.

האם ישנם נושאים ספציפיים אותם חשוב לציין בעת תיאום הציפיות עם האדריכל ?

בראש ובראשונה חשוב להדגיש כי את תיאום המטרות והיעדים שלנו עם האדריכל יש לקיים בטרם התחלנו פעולות תכנון ועיצוב המבנה. כלומר, עוד בפגישות הראשוניות, (או לפני כן באמצעות ההיכרות הטלפונית), נוכל לספר על המטרה העיקרית שלנו ועל הדרך אותה אנו רואים כדי להגשימה.

לאחר מכן, בפגישות עצמן וברגע שנחל פעילות, ניתן יהיה להתמקד בתיאום הציפיות ברזולוציות גבוהות יותר. למשל, באיזה סוג של חומרים נעדיף להשתמש, האם נרצה לראות בבית פריטי ריהוט מסוימים, האם ישנם דברים הנחשבים בגדר חובה ועל האדריכל יהיה להתאים את עצמו אלינו? ועוד שאלות טכניות נוספות וחשובות מאוד.

יחד עם ההיבט המקצועי בתיאום הציפיות שלנו, ישנם היבטים מנהלתיים המקיפים את ההקשר עצמו. למשל, מה העלות אשר תיגבה מאתנו עבור הפעילות בפרויקט? שאלה זו מורכבת וטומנת בחובה תשובות רבות. העלויות בדרך כלל מתחילות משיעור מסוים ומשתנות במשך תקופת העבודה. הדבר תלוי את זמן העבודה שיידרש, תוספת בעבור רכישת חומרי גלם, הוספת או הסרת פועלים, רכישת מוצרים שונים וכיוצא בזה.

מובן כי תמיד יהיו נושאים שונים נוספים שיידרשו מאתנו לבצע תאום ציפיות אל מול משרד האדריכלים שלנו. למשל, מועד השלמת הבנייה או העיצוב, האם תחילת ביצוע העבודות עולה בקנה אחד עם הלו"ז שלנו ?
כך או כך, ככל שנעמיק את הקשר בינינו לבין אנשי המקצוע נביא לקיומו של פרויקט נדל"ני יהיה אשר יהיה בצורה אופטימלית. אם נשלב לצד זה גם אנשי "שטח" איכותיים למודי ניסיון ועם תאווה למקצוע, מובטחת לנו הצלחה גדולה.

קרא עוד: עיצוב בתים