טיפים לעיצוב מבואת הכניסה לבית

טיפים לעיצוב מבואת הכניסה לבית

רובנו מבינים כי כשמדובר על עיצוב דירה (חדשה או קיימת), הצלחתה תימדד בין היתר על הרושם הראשוני אשר נוצר בפעם הראשונה בה עינינו פגשו את אותו מבנה. מיותר לציין כי בסופו של דבר אין הדעה תתהווה רק בזכות הרושם הראשוני, אלא לאחר עיון מעמיק בפעולות העיצוב המקצועיות (או שלא) אשר בוצעו. אזור כניסת הבית יהווה את הגורם הראשון אשר יצוד את עיני המתבונן. על כן יש להתייחס למבואת הבית כאזור חשוב לשם שיפור הנראות הקיימת בו. פעולות לחידוש ושדרוג אזור זה תהיינה קריטיות גם באשר לדיירי הבית וגם עבור כל אורח אשר יפקוד אותו.

מהם השלבים הנכונים בעיצוב מבואת הכניסה לבתים ?

בראש ובראשונה כדאי יהיה לנו לזכור לאורך כל הדרך, כי מבואת הכניסה הינה חלק אינטגרלי מהבית כולו. כלומר, ישנה הלימה או אנו נצטרך לשאוף אליה, בעת נעצב אזור זה. לעיתים אנשים משקיעים את כל מרצם וכספם עבור רכישת ריהוט לפנים הבית, לחצר וכו', אך שוכחים לעשות זאת גם לסף הכניסה לביתם. הסיבות יכולות לנבוע מכך שאזור זה נחשב בתת המודע לחוץ הבית, כזה אשר יש אליו גישה לכל אחד (למעט בניינים משותפים וכדומה), ולכן אל לנו להשקיע בו יתר על המידה.

אולם, דבר והיפוכו. אזור כניסה מרשים ומושקע, יעביר רושם עוצמתי ויוקרתי ובמקרים שונים אף יגדיל וישדרג את מראה הבית כולו ואף את שווי הנכס עצמו. עובדה זו לכשעצמה מהווה טריגר עבור כל אחד למצוא דרכים לשפר את מראה הכניסה שברשותו.

לאחר שהבנו זאת, נצטרך לבחור את הסגנון הרצוי לעיצוב הכניסה. מוטב כי נקיים את הבדיקות בעזרתם של אנשי מקצוע, בדמות מעצבי בתים וכדומה אשר ינתבו אותנו אל השלבים הנכונים לבחירת כל האלמנטים הנחוצים. למשל, בחירת צבעי הקיר, רכישת ריהוט, הוספת פרטי נוי, קיומה של תאורה מספקת ומושלמת וכיוצא בזה. הרשימה הנ"ל מהווה חלק חשוב בתוצרת הסופית. כדאי לציין בנוסף כי רק שילוב בין המוזכר מעלה, יספק את הסחורה בסופו של תהליך.

כלומר, לא די ברכישת תאורת כניסה איכותית אשר תאיר על כלום ושום דבר. שילוב תאורה לצד פריטי ריהוט מתאימים יהיה זה אשר יקנה עיצוב מרשים למבואת הכניסה. על כן לסיכום נוכל בהחלט לציין את אזור זה כקריטי וחשוב למראה השלם והרצוי מבחינתנו, וככזה כדאי לנו להשקיע בו עד מאוד.

קרא עוד: אדריכלות