השלבים בעבודתו של האדריכל

השלבים בעבודתו של האדריכל

תהליך הקמתם של מבנים שונים הינו ארוך, מורכב ושונה עבור כל פרויקט ופרויקט. בכל צעד בו נתקדם לעבר השלמת המשימה, נעבוד בדרך משימות קטנות כגדולות אשר יחדיו יביאו את התוצר הסופי לנראות כפי שהוגדר מבעוד מועד. הדבר נכון הן לבניית בתים פרטיים, הקמת מבנים ציבוריים שונים וכדומה. כלל התהליכים הללו אם כך, חייבים יהיו להיות תחת ניצוחם של אנשי מקצוע. אותם אנשים הקרויים אדריכלים או ארכיטקטים, יהיו אלו אשר יביאו את המבנה מהדף אל השטח. באופן כללי ניתן לומר כי האדריכל הוא המוציא לפעול של פרויקט נדל"ני כזה או אחר ועל כן עבודתו חשובה מאוד בכל שלב בו נשהה.

מהם עיקרי פעולותיו של האדריכל בעת הקמת מבנים ?

אחד הדברים הראשונים אותם משרד האדריכלים חייב להפנים, הינו את צרכי הלקוחות. גם אם מדובר על אדם המבקש להקים את ביתו הפרטי או חברה קבלנית שמבקשת סיוע בתכנון והקמה בניין משרדים – רובם ככולם מחיובים יהיו לשפוך את רצונותיהם בע"פ ובכתב או בפגישה עסקית. או אז יוכל האדריכל והצוות אשר עומד מאחוריו, להבין מהן מטרות הפרויקט.

דבר זה נכון גם עבור עיצוב הבית לאחר מכן. עוד במסגרת התהליך של התכנון, חשוב יהיה להתייחס לפעולות אותן נצטרך לבצע אחר כך כמו עיצוב הבית. על האדריכל לוודא תקינותם של החללים השונים במבנה, השארת מקום לאבני היסוד של המבנה עבור שאר אנשי המקצוע שיתווספו לעבודה במהלך הזמן. למשל, משימות אינסטלציה, תאורה וכדומה. כמובן שבהיבט הזה על האדריכל הממונה להיות בעל ניסיון רב בתחום. במקרים רבים ישנו צוות ספציפי שאמון על המלאכה.

העבודה יחד עם צוותי משנה שלהם תפקידי מפתח בכל שלב ושלב, היא מנת חלקו של כל אדריכל. משרד אדריכלים מקצועי יוכל להציג לנו עוד טרם העבודה את השלבים בתהליך העתידי עד לגמר הפרויקט. נוכל לדרוש זאת בפגישות הראשוניות בענייננו. כמו כן, חשוב להדגיש כי בכל תחילת דרך של הקמת מבנה, על המשרד המלווה אותנו לתאר את עלויות הביצועים כדי שאנו נדע לתקצב בהתאם ליכולתנו. במקרים רבים נצטרך להקציב הון נוסף לבעיות או תוספות שיתגלו במהלך הדרך כך שבסופו של דבר נסיים אותו בדיוק כפי שרצינו.

כפי שנוכל להסיק, לאדריכל ישנה השפעה רבה מאוד עלינו וכמובן על התוצר הסופי. כדי שנצליח במשימות, עלינו יהיה למצוא איש מקצוע הגון, אמין, מקצועי וטוב שינצח על הפרויקט מתחילתו ועוד סופו.

קרא עוד: עיצוב בתים | תכנון אדריכלי