דגשים חשובים בעיצוב בתים

דגשים חשובים בעיצוב בתים

כאשר אנו עומדים בפני כניסה לבית חדש או משפצים את ביתנו, נגלה די מהר כי אחד המקומות בהם נתעכב עד לגמר הפרויקט יהיה בעת החשיבה על עיצובו החדש של האזור. בבתים רבים אין מעניקים תשומת לב יתר על המידה להיבטים עיצוביים, אולם כאשר מדובר על בתי יוקרה בעלי רמת עיצוב גבוהה יותר, הנראות הופכת לחשובה במיוחד. על כן במקרים שכאלו נצטרך לדעת ולהבין היטב את כל הדגשים החשובים בעת שנעצב את ביתנו. באם נדע לווסת את הפעולות והאנרגיה שלנו למקומות הנכונים, נסתייע באנשי מקצוע מן המעלה הראשונה ולא נתפשר במישור הכלכלי, הרי שנצליח במשימתנו.

כיצד נדע להחליט על סגנון עיצוב הבית שלנו בצורה חכמה ?

הדבר החשוב ביותר כאשר נגיע לצמתי ההחלטות בנושאים העיצוביים הינו ההבנה של מטרות עיצוב הבית. כלומר, על פי איזה קו עיצובי וסגנון הבצע את העבודות? לאחר שבחרנו- כיצד נעצב הלכה למעשה את אזור הבית? באילו חומרים נשתמש? באם קיימת מרפסת או חצר/גינה- כיצד יעוצבו ע"פ אותו סגנון? מה יהיה התקציב שנעמיד לרשותנו? ועוד שאלות רבות ונוספות.

כדי להגיב ולתת מענה הולם לכל השאלות אשר יצוצו עוד בתחילת הדרך, רצוי שיימצאו שם אנשים למודי ניסיון עם עושר מקצועי. אותם בעלי מקצוע (לרוב אדריכלים ומעצבי בתים) יוכלו להרעיף מניסיונם הרב, להבין מה אנו רוצים וליישם את הדברים בפועל. הבנת הרצונות שלנו (הלקוחות), חשובה ביותר. על כן מציאת משרד אדריכלים מקצועי שיבין היטב מה אנו רוצים ויבין עוד יותר – מה אנו צריכים.

כיום כל אחד יכול להביט בפרויקטים של עיצובי בתי יוקרה ולנחש בעצמו מה הוא צריך כדי להגיע לאותה תוצאה גם אצלו. אולם כפי שכבר הבנו, הדרך לשלמות ארוכה ועתירת מכשולים. עלינו לדעת להיעזר באנשי מקצוע לצורך הגשמת המטרות שלנו. על כן הבנת הרצונות אל מול הצרכים תהיה הכלל הראשון כדי לתאם ציפיות והבנות בנוגע לכל עיצוב בתים באשר הוא.

יחד עם זאת, תמיד מוטב לקבל המלצות חיוביות ככל שאפשר לגבי החברה עמה נצעד. הביקורת חייבת להיות אובייקטיבית אך מומלץ לקבל אותה מפי אנשים עליהם אנו נסמוך. בסופו של דבר, עלות עיצוב בית איננה זולה. ישנם תוספות תשלום אותן נגלה בדרך ומתוך כך חשובה ההכנה המוקדמת ע"י משרד האדריכלים או משרד עיצוב הבתים עמו נעבוד. רק כאשר נדע לשמור על הכללים הנ"ל, נוכל לקבל בית מעוצב אשר נראה בדיוק לטעמנו ולשביעות רצוננו המלאה.

קרא עוד: תכנון אדריכלי