אדריכל ועיצוב מטבח

אדריכל ועיצוב מטבח

כאשר אנו נכנסים הביתה, ישנם כמה חדרים אשר יהיו הראשונים בהם נצפה או נשהה. באם מדובר על אורחים המגיעים לביתנו נרצה וודאי כי אותם חדרים בהם יימצאו יראו כפי שצריך וכמובן יתפקדו ברמה גבוהה. אחד החדרים המדוברים הינו חלל המטבח. תכנון המטבח מצריך מאתנו עבודה מדוקדקת ומלוטשת. לשם כך אדריכלי הבניין עושים מאמצים רבים להביא לשלמות המטבח. השילוב בין אדריכל ועיצוב מטבח חייב להיות ברמה גבוה מאוד ובהתאמה לצרכי הלקוחות וליעדים המבניים אותם רוצים להשיג. כדי להצליח במשימה מוטב לעבוד בשיתוף פעולה מלא כך שהמטבח יהווה גולת הכותרת של הבית שלנו.

האם השילוב בין אדריכל ועיצוב מטבח מתהווה עוד מתחילת הדרך ?interno casa rendering wireframe arredamento

השלבים בתכנון כל בית מתחילים כמובן על הנייר. אנשי המקצוע המשרטטים את תוואי הבניין והחדרים השונים אשר יהיו קומה אחר קומה עושים עבודה מדוקדקת בהכנה ובהבנה כיצד דברים יעמדו וכמובן יש להם השפעה על המרחבים השונים ועל היתכנות העיצוב של כל חדר וחדר. כאשר מדובר על עיצוב המטבח, האדריכל משקף את כל הנחוץ בחלל זה תוך התבוננות ממבט על וכמובן ברזולוציות גבוהות יותר.

למשל, מכיוון שחדר המטבח משלב מקורות מים, חשמל וצריך כמובן מרחב פתוח, יש לתכנן זאת כפי שצריך. לאחר התכנון והאישורים של הגורמים הרלוונטיים, נוכל להתחיל לעסוק בעיצוב המטבח ברמה הבאה. כלומר- לתכנן היכן ימוקמו המדפים, הגז, הכיור וכדומה. יש להבין כי בשל התכנון האדריכלי לעיתים לא יישאר לנו אלא "להסכים" לתוואי המיקומים כפי שהוא, ללא יכולת שינוי.

באם אנו כדיירים מעוניינים נהיה לבצע שינויים במרחב המטבח נוכל לפנות לאדריכל מראש ולומר לו את אשר על ליבנו (בהתאם ללוח הבית בו צפינו). כך נוכל לתאם ולבצע שינויים במטבח אשר יהיו עבורנו טובים יותר. כל קבלן אשר מתחיל פרויקט נדל"ני מבצע שיתופי פעולה עם משרדי אדריכלים ואנשים אשר בקיאים בתכנון מטבחים זה הרבה שנים. אך לכל אחד מאתנו הזכות לבצע שינויים בהתאם לצרכים שונים.

כפי שניתן להבין, במסגרת השינויים נוכל לבצע עיצוב מטבח ייחודי שיעזור לנו לנהל את חיינו באופן טוב יותר. באחריותנו לנהל את הבקשות השונות להתנהל עם מדרש האדריכלים כדי שהללו יסייעו בעיצוב המטבח כמו שרצינו. רק אם נהיה מדויקים בבקשות העולות, ונבין כיצד ליישמן בשטח לפי כל תקני הבטיחות והפעולות החיוניות- נוכל ליהנות ממטבח איכותי יפה ומתפקד בצורה נאותה, כזה שעליו תמיד חלמנו.

קרא עוד: עיצוב בתים